Jdi na obsah Jdi na menu
 


Voda z pramenu Nisy pro EURORANDO

 

Pochod k prameni Nisy v sobotu 25.6.2011.

Na hlavním nádraží v čas srazu přišli jen dospělí turisté, ale nikdo ze Zálesáků. Na nádraží Dolní Smržovka přistoupil Bumlásek s babičkou. Celkem se nás na nádraží Smržovka sešlo osm. No, snad nás cestou někdo dohoní.

U Parkhotelu nás nejdříve zlákaly Tomovy parky a houpačky, lanovka apod. Pak jsme udělali průzkum válečného protileteckého krytu, žel bez baterky a tak jsme si vše prohlédli jen shora.

Prošli jsme kolem pomníku obětem první války ke kostelu sv. Archanděla Michaela. Byl zavřený a pohled ke Krkonoším zamžený. Je prý vidět i Sněžka.

U Pramene Nisy se právě rozdávaly účastenské listy k této akci. Odebírala se zde voda pro EURORANDO 2011 – Voda ze střechy Evropy, která se má vylít ze všech řek z lahviček, až ve Štrasburku do kašny.

My si udělali nad pramenem ohníček kvůli jednomu buřtu a pak sami vyrazili k rozhledně Nisanka. Byl pěkný rozhled, ale my viděli totéž i zdola.

Joe si koupil (za 10,- kč) pohled, který tam makonec pro samé razítkování zapoměl. Vracel se pro něj až od obnovovaného Fajxova kříže.

Náš hlavní cíl však byl Poustevníkův kámen, který zde žil v předminulém století v boudě stlučená z prken z rakví, které našel na hřbitově.

Hrůzu mu však nahánělo vrzání zmrzlého sněhu pod nohama a skučení meluzíny. Proto v zimě nikam nevycházel. Vyfotili jsme se tam a šli hledat a našli skálu z které vystupuje basická pecka nazvaná SLONÍ TLAPA. To byl ale úspěch !!!

U KYNASTU, který se stále opravuje jsme při svačině objevili kvetoucí lípy a tak jsme si natrhali zásoby květů na zimu.

Tu jsme se rozhodli, že si cestu prodloužíme a půjdeme na nádraží až do Lučan, kde se jízdenky sice neprodávají. Ale vlak staví.

Cestou jsme hráli bodovací soutěž, kterou vyhrál Bumlásek. Pro cenu šel pak s Joem do klubovny. Zítra jedeme na kolech a to nás snad bude víc.

Ten Bumlásek našlapal za celý dnešní den 16 Km. Joe měl pdstatně méně.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář