Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tajný výlet

18. 11. 2012

Z Tanvaldu nás jelo tak akorát na jednu jízdenku Libnet. Sraz jsme měli na libereckém nádraží.  Sešlo se nás tam deset a jeden pes jménem Bajkal. Prý československý vlčák. Tramvají a lanovkou na Ještěd, kde jsme už nemuseli platit.  Platí zde zase ta jízdenka Libnet.. Na vrchol jsme vjeli do mlhy a málem nás porazil silný vítr. Šli jsme se doobléci do hotelu.  Udělali jsme si zde jen jednu fotku u dítěte z Marsu. Sešli jsme se s bloudícím zbytkem výpravy před rozcestníkem  u Ještědky.  Zapůjčili jsme jim mapu, aby se vedení mohlo zorientovat .  Konečně jsme se dozvěděli cíl našeho výletu. Obejdeme část lesa vybraného, aby se z něho stal prales. Proto je obehnán plotem a kdo chtěl si mohl koupit, lépe vykoupit, svůj kus plochy.

Na Pláních byla restaurace zavřená a tak jsme šli hřebenem dál.  Po naučné stezce jsme sestoupili až na zelenou značku o sto merů níž. Přečetli jsme si na panelech, v čem spočívá ochrana této lokality a kam až dosahovala pole v dřívějších dobách. Naobědovali jsme se u lomu s vodopádem a Blůďa překvapil všechny tím, že si vytáhl mísu smažených brambor a tatarskou omáčku.  Dalším lomem byla Basa se zamřížovaým otvorem do puklny.  Stejně tu je průlez jen pro hubeňoury, kteří musí nechat venku i přilbu, protože s tou se do škvíry nevejdou.

Necestou zpět na hřeben jsme šli kolem srubu nad Malou  Basou. Zrovna zde uklízela paní, která tu měla hrob svého Kokršpaněla  Krakena. Po hřebeni jsme došli až k občasné hospodě s názvem U Šámalů. Podívali jsme se ke kamenému stolu, odkud bývá pěkný rozhled, ale zrovna dnes nikoliv. Občerstvili jsme se a vyrazili přes Hluboký, kde bývala za války tajná tiskárna letáků. Dnes se stodola přestavuje na soukromou chalupu. sestoupili jsme až k železniční trati v Pilinkově. Vlak nám jel až za půl hodiny, ale podívali jsme se na autobus městské dopravy a tím jsme se dostali za deset minut do Rochlic a stihli dřívější spoj od Liberce.    Tak jsme se dostali domů už v 16 hodin. 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář