Jdi na obsah Jdi na menu
 


První výlety r. 2012

 

První výlety roku 2012.

1.1.Novoroční výstup na Štěpánku , byl pojat agitačně a tak se naši členové měli dostavit s rodiči, známými, kamarády...

Joe čekal od půl desáté u rozhledny s razítky a dřevěnými medailemi. Pro první Zálesáky byla připravena lahev „Rychlých špuntů“, které tam kdosi o půlnoci zapoměl.

Otevřeli si jí Pipin a Blůďa, kteří ji v ryclosti vypili.

Dále došli: Honzík Š.,Dan B., Vločka, Martin S., Licho, Kuchtík. Nesmíme zapomenout na Vendy, Kamzíka a Kotloše našeho bývalého člena s 15ti měsíčním synkem.

2.1.Roznášení kontrol na Jizerské Tisícovky.

  1. Odjezd měl být v 8:20 vlakem do Kořenova. Joe od půl sedmé s baterkou hledal v klubovně samoobslužné kontroly, tma pořád jako v ranci a když se pak podíval na hodinky bylo třičtvrtě na osm. Bez lyží běžel rychle za Capuccinem, s kterým měl sraz u jeho domova. Domluvili jsme se, že pojedeme o vlak později a Joe šel dobalit svačinu. Na hl.nádraží však též čekal Martin a když se nedočkal, volal. Zlaté mobily! Upřesnili jsme si další vlak a s Capuccinem v dešti jeli až o půl desáté. Martin už podruhé sice nepřišel, ale za ty Joeovy zmatky jsme mu trasu kolem Zámků, 12 km započítali také.

   7.1. Chrastavské Šlápoty. První pochod v okolí, s dramatickým spojením, kde jsme nechtěli platit jízdné Trilexu. Zůčastnila se Licho, Pipin, Blůďa a Joe. Šli jsme nejkratší trasu 7 km. Sníh zde nebyl a vánice nás zastihla až na Panenské Hůrce na hřbitůvku. U kontroly na pátém kilometru jsme zjistili, že jej jdeme tři hodiny a takhle vlak nestihneme.

   Zrychlili jsme a dokonce jsme si v cíli dali i občerstvení.

   V Liberci jsme při přestupu dokonce stihli vlak, který měl podle jízdního řádu odjet minutu před naším příjezdem.

   8.1. Povzbuzování závodníků Jizerské padesátky na Jizerce.

   Vlakem jsme jeli již v 7:38 a tak se na lyže odvážil jen Capuccino. Chumelilo jak o vánocích, ale bylo teplo a lyžaři měli problémy s mazáním. Stopu jsme si dělali až na Jizerku, protože, jel-li nějaký lyžař, jel po silnici. Dojeli jsme na Jizerku včas, před prvními závodníky. Zašli jsme si do staré školy, kde jsme byli přivítáni teplem z rozpálených kamen. Převlékli jsme se a posvačili. Stihli jsme tak i první běžce, kteří se však povzbuzovat nemuseli.

   Po opětovném ohřátí jsme vyrazili mezi závěrečnými závodníky přes Vlašský hřeben a Knížecí cestou k vlaku. Ujeli jsme tak 22 km včetně cesty k nádraží.