Jdi na obsah Jdi na menu
 


Líšenské pochody 2012

 

Líšenské pochody 2.6.2012.

Už dlouho jsme se nezůčastnili slavných pochodů v Líšném, tak jsme se tam opět jednou vydali.

Na místo srazu u pokladny tanvaldského nádraží jsme se sešli jen tři. Gábina, Jumbo a Joe. Vlak odjížděl podle výlukového jízdního řádu o pět minut dřív a tak jsme jen z okna odjíždějícího vlaku vyhlíželi, kdo ještě dobíhá.

U sokolovny v Líšném byla spousta turistů a Joe tu měl samé známé. Přihlásili jsme se na trasu deseti kilometrů, abychom si prohlédli novou cyklostezku podle Jizery. Podle popisu jsme vyrazili ale s překvapením zjistili, že je teprve ve výstavbě a šli jsme blátivým staveništěm. Zastavili se na bývalém ostrově u pomníku cestovatele Tadeáše Haenkeho. Posvačili a pak došli ke kontrole na okraji Malé Skály. Zde jsme si v kašně umyli boty a zjistili, že na druhé straně startovního lístku, kde se potvrzoval průchod kontrolou, je mapka a ta žlutá, po níž jsme přišli je škrtnutá a měli jsme jít po druhé straně řeky po silnici.

Vystoupali jsme až k Michovce, kde byla hlavní kontrola s občerstvením. Joe si dal opečený točený salám a pokračovali jsme přes Besedice a hřeben Suchých skal na Prosíčka. Zde byly pro děti krátké trasy soutěže a hry. Jen Gábina si šla zastřílet ze vzduchovky a to úspěšně. Jumbo to raději vzdal. Tím větší však měl úspěch na srážení kuželek. Tak jsme vyzkoušeli lanovou lávku mezi stromy, běh s vajíčkem na lžíci, skok s kufrem, švihadlo a poznávání hradů v okolí. Vše za odměny, sladké i věcné.

V cili jsme si vyzvedli diplomy a zjistili, že vlak jede také o dvě hodiny dřív. Orazítkovali jsme si vanrbuch a šli na něj. Přestoupili jsme v Železném Brodě a zjistili, že do Tanvaldu jede vlak až za hodinu a půl. To byhom došli až do Jesenného. Alespoň jsme si prohlédli město a hlavně starou část Trávníky. Zakoupili jsme a pak mlsali nanuky, čímž se G. Pokecala a šla se tedy umýt do historické kašny u secesního domu Vélovsko. Pochopitelně se zlila tak, že se musela převléci a mokrá trika si narvala do batohu.

Domů jsme dojeli v 16 hodin a celkem šli 14 km.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář