Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kryštofovo Údolí 8.12.2007

11. 12. 2007

Kryštofovo Údolí

Dne 8.12 jsme se společně s Tom zálesáky vydali na předvánoční výlet do Kryštofova Údolí. Po 39 kilometrů dlouhé cestě jsme vystoupili na malebném nádražíčku, uprostřed přírody. Zašli jsme kousek do lesa kde jsme začali rozdělávat první ohníky na opékačku, avšak setkali jsme se s odporem postarší paní, která nás donutila přesídlit se opodál, kde Střelec přebobroval  kmen a tím se dostal o krůček blíže k čestnému odznaku. Potom co jsme si žaludky naplnili vlastní nebo cizí uzenkou, tak jsme se vydali prozkoumat taje této vesničky. No a po prohlédnutí Jírova betléma a nového kryštofoúdolského orloje jsme se rozhodli navštívit také kolosální viadukt a místní raritu, muzeum lidových i uměleckých betlému. Jaké byly? Tak to musíte vidět na vlastní oči.

Opoměl jsem se zmínit o dřevěném kostelíku s lebkou, kde se fotilo jak o závod. Sochu Jana Nepomuckého, kdosi ukradl a tak jsme se fotili u sv. Václava a Piety dole u silnice.  Nakonec, jsme nasedli na vlak, který už mířil do domova, kde je aspoň náznak nějakého sněhu. Myslím, že výlet se velice povedl a doufám, že jsem se s Kryštofovým Údolím nerozloučil na vždy.

 

Účast: Josef „Joe“ Kuna, Anča a Vojta Vyhnálkovi, Dan Kočí, Tomáš „ Střelec“ Chlopaň, Matej Andar, Jakub Votruba, Kuba „Rambo“ Andar

 

Zážitek: Spousta památek v tak malé vsi, mimořádně ostražitá babička a to, že jsem měl nestarosti tento výlet a nikdo si nestěžoval + Dan se naučil stahovat mp3,  ale jak se rozdělává oheň, nepochopil nikdo.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Kryštofovo údolí

(Joe (čti Joe), 12. 12. 2007 19:19)

Díky za zapsání listu kroniky. Před vytisknutí jsem text opravil a doplnil, že soch Nepomuckého je ukradena a my se fotili u sv. Václava.
Dan se sice naučil stahovat (asi kůži) z mp3, ale jak se rozdělává oheň nepochopil nikdo.