Jdi na obsah Jdi na menu
 


6.ročník cyklostezky J.C. 11.6.11

      6.  ročník cyklostezky Járy Cimrmana 11.6.2011

Na místě srazu, na šumburské křižovatce Vítězná – Popelnická se nás sešlo nevídané množství. No, polovina byla vyprovázejících rodičů a známých. Až z Kokonína přijel náš bývalý člen Dan Kmínek- Žralok.

Na kola nasedají a směr Popelnice míří : Rampouch, Žralok, Blůďa, Pipin, Štísko a Joe.

Cesta rychle ubíhala a za chvíli jsme ve Velkých Hamrech. U továrny Mezivodí luštíme starý český nápis na podstavci přemístěné PIETY. „Matko boží bolestná, buď naše ochrana milostná“. Dalo nám to, ale zabrat.

Pokračujeme do Haratic a zde nás dojíždí starobylá kola. Docela se stydíme, jak jim to jede, ale skoro jsme jim stačili.

Šli jsme zkratkou po staré cestě. Zde jsme dokonce ty jezdce předešli. Oni jeli po silnici a ty serpentiny je zdržely.

Na Vrších ve Zlaté Olešnici, bylo na startu Cimrmanovy cyklostezky, plno cyklistů. Všichni opravovali a leštili své historické velocipedy. Nechybělo ani vysoké kolo a dvojkolo s posádkou stylově oblečených jezdců. Z nás měl nejstarší kolo Favorit - Joe, ale zase nebyl stylově oblečen.

O půl jedenácté, vyráží průvod malenou asfaltkou, vinoucí se lučinami. Nečekaná zastávka na občerstvení nad Bohdalovicemi náš průvod roztrhala a tak jsme si nad Svárovem prohlédli PANSKÝ RYBNÍK o němž Zálesáci neměli tušení.

Cyklisté stále nejeli a tak jsme se jeli podívat na muzeum „Obnovitelných zdrojů energie“ v mezivoďské továrně. Vydělává nyní jen na vstupném při prohlídce původních turbín z roku 1906. Vstupenka pro děti, za 35,- kč. Tak jsme je z oddílových peněz podpořili. Bylo to zajímavé a dozvěděli jsme se hodně o způsobech získávání elektřiny.

Zdržení jsme již nedohonili a ke kostelu jsme dojeli po všech proslovech a zdravicích. Hlavní odpolední program je na Příchovicích, kde se má konat položení základního kamene k MAJÁKU a muzea Jára y Cimrmana.

To však byl už pro nás druhý výlet cetou na MUZEJNÍ NOC NA JIZERCE. Rozešli jsme se domů na oběd, abychom se sešli znovu za hodinu s batohy a zásobami. Fotografie z této části shlédnete v přidaném odkazu, Jára Cimrman, ale je to přidaná složka "Cyklostezka 2011"

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář