Jdi na obsah Jdi na menu
 


22.10.Sobotní DRAKIÁDA a lezecká stěna

21. 10. 2011

Tak se nás sešlo sedm a jen čtyři draci. Neseme si je přes Popelnice do Velkých Hamrů, kde se nejprve zastavujeme u Panského rybníka. Po občerstvení z vlastních zásob jdeme na náměstí, kde se buduje velká lezecká stěna. Tu si musíme zkusit. Vybavení zde mají a tak si vybíráme úvazky a hrr do stěny. Naše vybavení zase nebylo nic tak moc a v zimních, širokých, ač kotníčkových bufách se dobře neleze. Kupodivu je pozoruhodné jak vysoko jsme se jako začátečníci dostali. Licho vylezla skoro až pod strop, což si po ní zkusili i Blůďa s Pipinem. Dobré pokroky dělala Štísko, ale Vločka se opatrnicky držel nad zemí. Ještě, že tu byl jako pomocník Kuchtík, který jistil i Joea. Necelé dvě hodiny nám stačili, abychom odcházeli, ruce vytahané ale spokojeni co jsme si zase zkusili.

Umyli jsme se v Kamenici a u továrny Mezivodí, luštíme starou češtinou vytesaný nápis na podstavci Piety.

Máme hodinu čas a tak se drápeme vzhůru pod Rychetskou skálu, podívat se na štolu z dob dolování železné rudy. Prý vedla až do Zlaté Olešnice. V potu tváře jsme se dostali pod skálu a hle, vstup uzavřen. Podle tabulky již tři roky. No, tak až jednou příště s bozkovskými jeskyňáři.

Dole jsme byli rychleji a tak si dáváme svačinu na prvním vhodném místě. Lavičky jsou již sice před zimou uloženy, ale to nevadí. nad školou se již scházejí draci se svými piloty a tak sestavujeme i ty své.

Vločka má Hypnotizéra,

Pipin řídí Toy Story

Štísko pilotuje Rio

Licho vítězí s orlem Šípem

Sešlo se zde snad padesát draků většinou kupovaných, ale nejhodnotnější byly právě ty vyrobené ! Akci pořádal nový TOM Liščata, který vznikl letos zde ve Velkých Hamrech. Jeho vedoucí, jsou opravdu schopní organisátoři. Drakiádu měli připravenu i s občerstvením a teplým čajem. Krásné diplomy, a cenu dostal snad každý účastník.

Domů jsme spěchali,neboť jsme slíbili návrat po 16té hodině. Došli jsme za dvacet minut pět a tak jsme to vlastně po 12 ti km stihli.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář